top of page

Women at Gateway Church

Public·22 Women at Gateway
Egor Fedoseev
Egor Fedoseev

Sal Baglamalari ModelleriHazır şal bone takabilmek için yapılması gereken ilk olarak saçın topuz yapılması veya bağlanmasıdır. Hazır modelleri kesimleriyle direkt takılmaya uygun şekilde hazırlanmıştır. Bone direkt saça takılmalıdır. Kafayı öne eğerek şalın takılması gerekmektedir. Daha sonra kafa kaldırılması ve bone düzeltilmelidir. Şal bonelere kolaylıkla istenilen şekil verilebilir. Boyunda kalan kısımlarının kısa sürede düzeltilmesi mümkündür. Bu bone modellerinin birden fazla çeşidi vardır. Çeşitlerine bağlı olarak da takılma şekilleri değişebilmektedir. Günlük kullanım ya da özel davetler için tercih edilebilecek eşarp modelleri arasında yer alır. Hazır şal bone modelleri hem rahat bir kullanım sunar hem de yüzün daha uzun görünmesinde etkili olmaktadır. Uç kısımları geride ya da bir kısmı önde kullanılabilir. Birden fazla şekilde isteğe bağlı olarak kullanım şekli tercih edilebilir. Kıyafet kombinlerine uygun olabilecek çok fazla hazır siyah şal modeli bulunabilmektedir.
Sal Baglamalari ModelleriHazır şal bağlamak için öncelikle şalın başa geçirilmesi gerekir. Bu şal modelleri genel olarak kendiliğinden boneye sahiptir. Bu nedenle kullanımları oldukça rahattır. Bone kısmı başa takıldıktan sonra diğer bölümlerin düzenlenmesi oldukça kolay olacaktır. Genellikle geniş ve uzun bir yapıya sahip oldukları da unutulmamalıdır. Bone takıldıktan sonra yüz kısmında yer alan bölüm düzeltilmelidir. Yanakların çok fazla kapatılması tavsiye edilmez. Bu durum hazır şal kullanımında yüzün çok daha sivri görünmesine neden olacaktır. Hazır şalın ön kısmı ise isteğe bağlı olarak üçgen ya da yuvarlak olarak ayarlanmalıdır. Bu şekilde şal bağlamanın bir aşaması tamamlanmış olur. Diğer aşama ise şalın uç kısımlarının düzeltilmesidir. Geniş kısımlar ense kısmında çapraz şekilde bağlanmalıdır. Bu uygulama ile şalın kayması da önlenebilecektir. Diğer bir bağlama yöntemi ise iki defa çapraz olacak şekilde boyun kısmında şalın döndürülmesidir. Bir kısım önde bir kısım arkada kalacak şekilde kullanılabilir.


Yüz tipini bilmeyen pek çok kadın, şalı doğru bağlayamadığında içine sinmeyen bir görünüm elde edebilir. Bu gibi zamanlarda şallarda kayma ve şalın ön kısmının düzgün durmaması gibi sorunlar yaşanır. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşmamak için yüz tipine uygun şal bağlama modellerinde verdiğimiz tüyoları kullanarak daha konforlu bir görünüme sahip olabilirsiniz.


Bilinen 6 tip yüz şekli vardır. Bu yüz tipleri oval, yuvarlak, kare, üçgen, kalp ve uzun yüz şeklidir. Bu farklı tarzlardaki yüz tipleri için farklı şal bağlama teknikleri vardır. Her yüz tipine uygun şal bağlama yöntemlerini öğrenerek yüz hatlarınızı tanıyabilir ve ona uygun şal bağlama modellerini kullanabilirsiniz.


Kendi tarzını yansıtmayı ve farklı tarzlar denemeyi seven kadınlar için çeşitli şal bağlama alternatifleri vardır. Kadınların günlük hayatta kombinlerine eşlik eden şallar, genellikle ten rengine ve kıyafet çeşitlerine uygun olarak tercih edilmelidir. Şallarınızın estetik görünümlerini kaybetmeden ve başınızdan kaymadan zarif bir şekilde görünmelerini istiyorsanız yüz şekline göre şal bağlama modellerini tercih etmelisiniz. Yüz tipine uygun şal bağlama modelleri nasıl olmalı?


Uzun yüz şekline sahip kadınlar, şalların boneyle aynı renkte olmasına dikkat ederek kullanmalıdırlar. Bunun amacı ise uzun yüzün daha kısa ve yuvarlak şekilde görünebilmesidir. Aynı zamanda alın kısmında bonenin görünmesi, alın genişliğini de kapatır. Bu durum size daha yuvarlak bir yüz hattı görünümü sağlayarak şal ve eşarp bağlamalarınızda daha pratik olacaktır. Bu yüz tipine uygun şal bağlama şekilleri sayesinde tarzınızı yansıtacak her türlü şal modellerini kullanabilirsiniz. 041b061a72


About

Mission: Build intimate relationships among women at Gateway...

Women at Gateway

 • Steve Morrison
 • Rokil Naro
  Rokil Naro
 • Andrew Zarudnyi
  Andrew Zarudnyi
 • Garold Rafa
  Garold Rafa
 • Love
  Love
bottom of page